למה לצפות אחרי השתלת שיניים ביום אחד?

תוכן עניינים

הטכנולוגיה המודרנית הקטינה מאד את תופעות הלוואי של השתלות שיניים. היכולת לתקן ביום אחד בעיה של שנים, הן אסתטית והן בריאותית היא החלטה בעלת יתרונות ברורים.

אך גם השתלות רגילות וגם השתלות חדשניות כמו All on 4 הן עדיין התערבות כירורגית. לכן דר’ פרמון והצוות במרפאת מאלו קליניק ברמת השרון נערכים מראש לטיפול מניעתי.

כל מטופל מקבל לאחר השתלת השיניים אנטיביוטיקה למניעת זיהום, שקית קרח למקרה של נפיחות וערכה של מי פה לשטיפת המקום. זאת בלוויית הנחיות שימוש ברורות. בכל מקרה המרפאה זמינה לכל שאלה שתתעורר, אך אם אתם רוצים לדעת כבר עכשיו למה לצפות אחרי השתלת שיניים, הנה הדברים המוכרים:

3 תופעות ידועות שעשויות להופיע לאחר השתלת שיניים, וכיצד מטפלים בהן:

 1. כאבים לאחר השתלת שיניים

כמו אחרי כל הליך כירורגי, הרקמות צריכות להגליד. בימים הראשונים התהליך יכול להיות מלווה בתחושת כאב. כאב יכול לבוא ברמות שונות. במצב תקין כאבים לאחר השתלת שיניים נחלשים ולבסוף מתפוגגים תוך יום יומיים.

הטיפול:

שימוש במשככי כאבים. המרפאה מספקת אותם. הכאבים נחלשים תוך מספר ימים, וזה האות לכך שאפשר להתחיל לאכול אוכל יותר מוצק.

במקרים נדירים בהם יש כאב חזק שנשאר יציב גם אחרי יומיים – יש לפנות מיידית למרפאה לבדיקה וטיפול.

 1. נפיחות בפנים לאחר השתלת שיניים

תופעה של נפיחות בפנים לאחר השתלת שיניים ידועה ונפוצה. המקום עבר התערבות כירורגית והגוף שולח אנזימי ניקוי, תאים לבנים ואיתותי כאב כדי להגן על האזור ולרפא אותו. ההתרחשות המואצת הזו יוצרת את הנפיחות והאדמומיות.

כעבור יום יומיים יורדת הנפיחות והאזור נרגע.

הטיפול:

מטלית רטובה במים קרים או קומפרסים של קרח על האזור.

תתודרכו על ידי צוות המרפאה, לפני השתלת השיניים וגם אחריה, בכל הקשור לנפיחות לאחר השתלת השיניים. כמו כן תקבלו שקית קרח להניח על הנפיחות אם תהיה.

 1. רגישות בימים הראשונים

בימים הראשונים לאחר השתלת השיניים תתכן רגישות בחניכיים ובעצם הלסת באזור השתלים.

הטיפול:

מומלץ לאכול אוכל רך ולהימנע ממוצקים. במהלך השבוע הפה מסתגל לשינוי.

הרגישות חולפת אחרי כמה ימים ותחושת הביטחון גדלה.

אפשר להנות מפה מלא שיניים. לנגוס וללעוס באופן מלא. אפשר לשלב אוכל קשיח כמו ירקות וחלבונים.

שאלות נוספות שאנשים שואלים על מה קורה אחרי השתלת שיניים ביום אחד:

 • האם יש בהשתלת שיניים זמן החלמה מוערך? האם ניתן לשער כמה זמן זה ייקח?
  זמן החלמה שונה מאחד לשני. הוא תלוי בכמה גורמים:
 • מורכבות ההליך שנעשה
 • הצלחת קליטת השתל
 • ניסיון ומיומנות הרופא
 • מצבו הבריאותי של המטופל והגנטיקה שלו.

בממוצע אפשר לצפות לזמן החלמה של בין יומיים לשבועיים.

 • האם יתכן שהשתל ידחה על ידי הגוף?

בעבר האפשרות שהשתל לא ייקלט היתה יותר שכיחה. קרה שהגוף דחה את השתל, שהחיבור היה רופף או ששתל נפל והיה צורך בניסיון נוסף. לכן המתינו לראות אם השתל נקלט כדי להמשיך לשלב הבא של השתלת השיניים. כיום, בשיטת אול און 4 יש לקליטת השתל 98% הצלחה. סיכויי קליטת השתל גבוהים בגלל החומרים האיכותיים בהם משתמשים במאלו קליניק, שתלים מקוריים של Maloclinic העולמית, וכמובן בגלל הניסיון והמיומנות הטכנית של דר’ ערן פרמון.

הבדיקות הנערכות לפני ההשתלה, כדוגמת הערכת צפיפות העצם בלסת, הן חלק משלב התכנון הנעשה לפני כל השתלה. בדיקות אלה מקטינות את הסיכוי לתופעה הזאת.

 • כמה זמן אחרי עקירה אפשר לעשות שתל?

בהשתלות שיניים רגילות, ממתינים כמה חודשים אחרי עקירת השיניים, ורק לאחר שהחניכיים מגלידות מחדירים את השתל. כעבור כמה חודשים נוספים, כשרואים שהשתל נקלט, מבצעים הרמת חניכיים ומניחים כתר זמני. אחרי כשבוע שבועיים מחליפים את הכתר הזמני בכתר הקבוע.

הזמן שעובר בין שלב לשלב הוא יקר, ריבוי הפתיחות והסגירות הוא בלתי נעים ואף מגדיל את הסיכוי לסיבוכים וזיהומים. חוקרים חיפשו דרך להקל על התהליך ומצאו שאפשר לבצע את התהליך כולו ביום אחד.

בשיטת אול און 4 מבצעים הכל באותו היום

בהשתלת השיניים החדשה בשיטת אול און 4 מבצעים את כל הפעולות ביום אחד. אם יש צורך מבצעים עקירה, אחריה מחדירים את 4 השתלים ועל הבסיס הזה מניחים את קשת השיניים.

סיכויי ההצלחה של קליטת השתלים היא 98%.

המחקרים הוכיחו שסיכויי ההצלחה דומים במקרים בהם ביצעו השתלת שיניים ביום אחד ובמקרים שבוצעה השתלה רגילה. לא נרשמה השפעה על הצלחת קליטת השתל ואף לא על משך ההחלמה.

מה בודק הרופא?

הרופא בודק את המטופל מבעוד מועד על מנת לוודא את מידת התאמתו להשתלה ביום אחד.

אלה הנתונים שמעניינים את הרופא:

 • בריאות החניכיים של המטופל
 • איכות העצם של המטופל – צפיפות עצם הלסת, האם יש או אין דלקת.
 • מאסת עצם מספקת, לרוחב ולאורך
 • הלחץ הבין לסתי – האם הלסתות אינן שוחקות זו את זו.

במרבית המקרים המטופל עומד בתנאים ויכול להנות מחידושי הטכנולוגיה. במקרים שהמטופל אינו מתאים, ימליץ הרופא להמתין לקליטת השתלים ורק אחר כך לסיים את הנחת קשת השיניים.

בנוסף לנוחות ולחסכון בזמן שהשתלת שיניים ביום אחד מאפשרת, היא מהווה הצלה אמיתית עבור אנשים שסובלים מהעדר מספר גדול של שיניים, ומשתמשים דרך קבע בשיניים תותבות. השתלת שיניים בשיטת אול און 4 מאפשרת חיבור קבוע של כל השיניים ביום אחד!

 • האם יש דרך לוודא שלא יהיו לי כאבים לאחר השתלת שיניים?
כאבים צפויים אחרי כל הליך כירורגי. אך קצב ההחלמה מההליך ומהכאב תלוי בכמה גורמים
 • הרופא המבצע את ההשתלה – ככל שהוא מקצועי ומנוסה יותר כך גדלים סיכויי ההצלחה. דר’ ערן פרמון הוא הנציג הרשמי של מאלו קליניק העולמית. מוביל בתחום השתלות השיניים בשיטת אול און 4.
 • טיב השתל – במאלו קליניק משתמשים אך ורק בחומרים ושתלים מקוריים, דבר שמבטיח איכות מקסימלית.
 • מצב בריאות הפה והלסת של המטופל.

הכאב הוא בלתי נמנע אך ניתן למזער אותו על ידי בחירת המקום הנכון, השתל הנכון ושיטת ההשתלה המתאימה.

 • האם התוצאה מצדיקה את הכאב?

בעבר סבל התחום של רפואת השיניים מדימוי שלילי. כאבים וקדיחות ואי נוחות גדולה. אנשים כל כך פחדו ללכת לרופא השיניים שהם היו דוחים ודוחים את זה עד למצב של חוסר ברירה. השיניים הם הכלי הבסיסי ביותר שלנו לחיים טובים, ויותר מכל חלק אחר בגוף אנחנו צריכים לטפל בו.

לשמחתנו הטכנולוגיה התפתחה וכיום השתלות שיניים נעשות בשיטה חדשנית. הטיפול מתבצע תחת טשטוש, ביום אחד, ובידיים מנוסות. הכאב הצפוי חולף אחרי כמה ימים, וניתן כאמור להעזר במשככי כאבים.

הרווח לעומת זאת הוא פה מלא שיניים יפות, חזקות וקבועות. תוך כמה ימים תוכלו לאכול הכל, כולל מזון מוצק, ולחייך את החיוך הכי רחב שלכם.

פגישת ייעוץ חינם

תושבי רמת השרון, המרכז והסביבה – בדקו עכשיו אם אול און 4 הוא הטיפול המתאים עבורכם.

פנו למאלו קליניק לקביעת פגישת ייעוץ חינם,