ציפוי שיניים- חשוב לדעת לפני קבלת ההחלטה

תוכן עניינים

ציפוי שיניים- חשוב לדעת לפני קבלת ההחלטהלפני שאתם מקבלים את ההחלטה לביצוע ציפוי שיניים, כדאי לכם להכיר קצת מקרוב את התפתחותו של התהליך.

ציפוי שיניים זהו השם לתהליך שמתרחש כאשר אנו מצמידים שכבה דקה של חומר קראמי לפני השטח של השן על מנת לקבל חיוך בוהק של מיליון דולר. התהליך הוא פרטני לכל מטופל וכולל התאמה אישית של חומר הציפוי ביחס למצבן של השיניים.

למרות שציפוי שיניים הפכו לפופולריים בעשורים האחרונים,  מקורם הוא לפני כ 100 שנים ונעוץ בתעשיית הקולנוע. בשנות ה 20 המאוחרות של המאה הקודמת, ד”ר צ’ארלס פינקוס, רופא שיניים הוליוודי מפורסם, יצר את תהליך ציפוי השיניים כדרך “לשפץ” את החיוך של השחקנים בסרטים (באותה תקופה התפתחו הסרטים המדברים ונוצר צורך למראה אסתטי של השיניים אצל השחקנים). הוא התחיל להדביק כיסויים מחומרים שונים על השיניים הקדמיות של השחקנים ובכך הקנה להם את החיוך הנוצץ שיהפוך בעתיד לסמל ההוליוודי האולטימטיבי. יחד עם זאת, לד”ר פינקוס לא הייתה הטכנולוגיה המתאימה על מנת להדביק את הציפויים בצורה תמידית והיה צורך לחזק ולהחליף את הציפויים כל כמה זמן. בשנות ה60 ובשנות ה80 הטכנולוגיה התפתחה ושוכללה ולראשונה התאפשר להשתמש בדבקים חזקים ולא מזיקים יחד עם הציפויים הקראמיים וכך נולד התהליך המוכר לנו כיום כציפוי שיניים. מאותו רגע, כל אחד יכל לקבל את החיוך ההוליוודי המושלם.

לאחר כ30 שנות פיתוח טכנולוגי בתחום, ציפוי שיניים כיום הם נוחים, מחזיקים לתקופה ארוכה (פרטני לכל מטופל, אך יכול להגיע גם לעשר שנים ויותר) ומקנים מראה אסתטי וגם טבעי.

נוסף על כך, ניתן לשלב ציפוי שיניים עם תהליכים דנטליים אחרים כמו הלבנת שיניים ושתלים דנטליים על מנת לקבל תוצאה מקסימלית של חיוך זוהר לאורך זמן.

כיצד לבחור את הרופא המתאים?

כאשר ציפוי שיניים נעשה על ידי רופא מומחה, יש לתהליך אפקט יפה אך חשוב לא פחות מכך- טבעי. לכן כאשר אתם ניגשים לחיפוש אחר הרופא המתאים, עליכם לבחור ברופא ובמרפאה אשר להם יש רקע רב בביצוע ציפוי שיניים ואשר יוכלו לעזור לכם להגיע לתוצאה הרצויה.

נשמח לעמוד לשירותכם ולהשיב לשאלות נוספות בטלפון: 03-5470755