השתלת שיניים שנכשלה - בחרו את הרופא הנכון

השתלת שיניים שנכשלה – בחרו את הרופא הנכוןבניתוח השתלת שיניים ביום אחד, כבכל ניתוח אחר, עשויים להיות סיבוכים וסיכונים. תפקידו של הרופא המטפל הוא למנוע את הסיבוכים על ידי מתן טיפול מקצועי ויעיל ושימוש בחומרים איכותיים.

בשלב הבדיקות ובניית תוכנית הטיפול על הרופא לבצע התאמות בכדאי להבטיח תוצאה מושלמת עבור המטופל.
לא כל רופא יכול ומוסמך לבצע השתלות שיניים, ראשית עליו לעבור הסמכה מקצועית וכן לצבור ניסיון שיאפשר לו להתמודד עם בעיות בעת הטיפול. במאמר זה נפרט על החשיבות בבחירת רופא נכון לאחר השתלת שיניים שנכשלה.

הבעיות שיכולות להיווצר לאחר השתלת שיניים מגוונות:  דחייה, דלקת, דימום ופגיעה בעצב. בעיות אלו מעידות על השתלת שיניים שנכשלה. חלק מהבעיות נוצרות בעקבות טיפול לא מוצלח של הרופא ו\או שימוש בחומרים לא איכותיים. חלק אחר עשוי לנבוע מאי ביצוע הוראות הרופא לאחר הטיפול, דלקת, לדוגמא, יכולה להיווצר מחוסר היגיינה.

במידה ועברתם השתלת שיניים שנכשלה באפשרותכם לבצע השתלת שיניים נוספת. חשוב בוודאי לבחור את  הרופא הנכון, עם ניסיון  מקצועי רלוונטי,  על מנת שיבין ממה נגרם הכישלון של השתלת השיניים הקודמת וידאג לא לחזור עליו.
איתור הסיבה לכישלון יאפשר להגדיל את אחוזי ההצלחה בהשתלה הבאה.  במידה ונוצר זיהום באזור, אפשר להתאים טיפול אנטיביוטי שיימנע את התפתחות הדלקת ולהסביר למטופל כיצד לשמור על היגיינת פה גבוהה לפני ואחרי הטיפול. במידה והשתל נכשל בגלל הליך כירורגי לא נכון, חשוב לבצע סדרת בדיקות מקיפה שכוללת צילום CT על מנת להבין מה הייתה הבעיה הכירורגית ולבנות תוכנית השתלה חדשה שתבטיח לא לחזור על אותן טעויות.

לסיכום מטבע הדברים השתלת שיניים, כמו כל הליך רפואי אחר, עלולה להשתבש. עם זאת, בהקפדה על הרגלי חיים נכונים, מסירת אינפורמציה מדויקת ובחירת הטיפול והרופא המתאימים ניתן להקטין את הסיכוי לכישלון. לאחר השתלת שיניים שנכשלה, רופא שיניים מיומן ומנוסה ידע לטפל בשתלים הדנטליים שנדחו ולבצע השתלת שיניים חדשה, מותאמת לחלל הפה של המטופל, תוך למידה מטעויות העבר.

למידע נוסף נשמח לעמוד לרשותכם בטלפון: 03-5470755