נכתב ע"י ד"ר ערן פרמון בעל רשיון מטעם משרד הבריאות לישראל הבעלים של מרפאת מאלו קליניק

הלבנת שיניים

לשפר את החיוך במהירות עם הלבנת שינייםמגוון טיפולים חדשניים מאפשרים שיפור משמעותי במראה החיוך בימים ספורים ואף הלבנת שיניים תוך שעה וחצי

חשיבות החיוך ככלי תקשורת חיובית בין אנשים ברורה וידועה, אך אנשים רבים חוששים לחייך בגלל פגמים בסידור השיניים ובמראה חיוכם.

הלבנת שיניים והתפתחויות טכנולוגיות אסתטיות נוספות ברפואת השיניים מאפשרות שיפור משמעותי במראה החיוך בזמן קצר, באיכותמעולה ובעלויות סבירות. אפשרויות הטיפול רבות ומגוונות ומותאמות לצרכיו השונים של כל לקוח, ורבים מופתעים לשמוע שניתן לפתור את הבעיה שהם סובלים ממנה שנים במהירות ולקבל תוצאות אסתטיות מדהימות.

מה הם השינויים המתרחשים במבנה השניים המובילים לצורך בביצוע הלבנת שיניים?

השכבה החיצונית של השן מורכבת מאמייל שהיא השכבה החזקה, השכבה הפנימית הרכה יותר של השן נמצא חומר הקרוי נדטין שהוא חומר צהבהב, צבע השן נקבע בשילוב של שני החומרים הללו וככל ככול ששכבת האמייל עבה יותר כך השן תהיה בהירה יותר. במהלך השנים בעקבות התבגרות המטופל מתקיימים שינויים בשכבות אלו, שינויים המובלים לשינוי צבען של השיניים, בנוסף נגרמת שיחקת השן כתוצאה מאכילת ושתיית מזונות שונים המכילים חומרים אפורים , עישון, וצריכת תרופות שונות המכילות מתכות כהות.

שיטות להלבנת שיניים

הלבנת שיניים בLED

הלבנת שיניים בשיטה הנקראת Light Embission Diode) LED) החליפה את הלבנת השיניים בלייזר, והיא מהירה, יעילה ומוצלחת יותר. ממחקרים חדשים עולה שהשיטה להלבנת שיניים לבד יעילה וטובה יותר משיטת הסדים האישיים המסורבלת והאטית הנהוגה יותר מ 20- שנה.

כתרי זירקוניה ללא מתכת

לקוחות רבים חוששים ששחזור שן באמצעות כתר יגרום לפגם אסתטי, בעיקר להשחרת החניכיים. חשש זה אף גובר אם מדובר בשן קדמית. טכנולוגיית הכתרים ללא מתכת התפתחה מאוד בשנים האחרונות, וכיום ניתן לבצע כתרים על בסיס זירקוניה מלאה, שהם חזקים, יציבים ונאים לאין שיעור מכתרי החרסינה הסטנדרטיים על בסיס מתכת. כמו כן עולה ממחקרים רבים שכתרים ללא מתכת טובים יותר לחניכיים – האינטגרציה של החניכיים עם הכתרים טובה יותר, וכך גם בריאות החניכיים והמראה שלהם לאורך זמן.

ציפויי חרסינה דקיקים, למינייט, וציפויים ישירים

שיפורים באיכות החרסינות ובאיכות החומרים המרוכבים המיוצרים כיום בטכנולוגיית ננו- חלקיקים מאפשרים קבלת שחזור אסתטי של שטח פני השן תוך שעות או ימים אחדים ובאיכות מדהימה. ציפוי פני שטח השן מתאים במיוחד ללקוחות הסובלים מפגמים אסתטיים בשיניים, כמו גוון כהה הנובע מעישון, מנטילת תרופות בילדות ומהכתמות שונות. כשמשחזרים שיניים, בעיקר שיניים קדמיות, חשוב מאוד שהשחזור ייראה טוב ויתמזג היטב בפה באופן טבעי, כלומר יתאים למבנה הפה והפנים מבחינת צורה, צבע והתמזגות בשן.

ברוב המקרים אנחנו רוצים לשפר את הטבע – בעיקר מבחינת צורת השן, מיקומה והגוון שלה. ציפויי למינייט חדישים מאפשרים לנו לעשות זאת – מדובר במעין עלים דקיקים המצפים את הדופן החיצונית של שן, דורשים הסרה מינימלית של חומר שן, מבוצעים תוך ימים ספורים ומאפשרים שיפור ניכר בגוון השן ובצורתה, כולל “יישור“ של שיניים עקומות. הטיפול מהיר: לקוחות רבים מופתעים לדעת שניתן תוך זמן קצר – ימים עד שבועות ספורים- לשפר דרמטית את החיוך.

סתימות לבנות וסתימות חרסינה יצוקות

סתימות אמלגם אפורות הנהוגות זה יותר מ 160- שנה יצאו מהשוק כמעט לחלוטין בעשור האחרון. חומרים לבנים חזקים ועמידים החליפו את האמלגם, ובמקרים שבהם נדרש שחזור נרחב במיוחד בעל רמה אסתטית גבוהה ביותר ניתן לבצע סתימות יצוקות מחרסינה. החשיבות איננה רק אסתטית – מתכות עלולות לגרות את החניכיים ולהשחירן.

לסיכום,

  • הלבנת שיניים מהירה בשיטת LED ניתן לבצע תוך חצי שעה. התוצאה נשמרת למשך כמה שנים.
  • כתרי זירקוניה הם כתרים ללא מתכת המעניקים מראה שן טבעי ולא מראה אטום כמו בכתרים רגילים.
  • באמצעות חזיתיות חרסינה (למינייט וניר) ניתן לשפר את צורת השיניים ואת צבען תוך כמה ימים.
  • גם שיניים עקומות ניתן במרבית המקרים לסדר ו"ליישר“ באמצעות ציפויי חרסינה.
  • סתימות לבנות ניתן לבצע בכל השיניים. הסתימות בעלות חוזק דומה לזה של השן ומודבקות לשן.
דילוג לתוכן