נכתב ע”י ד”ר ערן פרמון בעל רשיון מטעם משרד הבריאות לישראל הבעלים של מרפאת מאלו קליניק

יישור שיניים ולסתות- אורתודונטיה בפרמון דנטל

יישור שיניים ולסתות

בשנים האחרונות ישנם חידושים טכנולוגיים רבים בנושא יישור שיניים, המאפשרים ביצוע טיפולים מהירים ויעילים יותר. למשל, שימוש במכשור בלתי נראה (Lingual, Invisalign ©) מאפשר לטפל גם במטופלים מבוגרים שנמנעו מיישור שיניים עד היום. 
במרפאתנו תמצאו מומחים לאורתודונטיה שיציעו לכם את שיטת הטיפול המתאימה ביותר עבורכם או עבור ילדכם – בדרך להשגת החיוך המושלם. 

מלבד ההיבטים האסתטיים הברורים, יישור השיניים מועיל בכך שהוא יכול לשפר משמעותית את בריאות החניכיים: קל יותר לשמור על ניקיון, קל יותר לשמור על בריאות! 

כמובן שלוקח זמן ליישר את השיניים, וככל שהן מתיישרותכך החניכיים מתאימות את עצמן סביבן. בחירה באפשרות יישור השיניים המתאימה ביותר עבורכם היא חיונית כשמדובר בשמירה על בריאות תקינה של החניכיים, מכיוון שבסופו של דבר אתם יכולים לגרום נזק רב יותר מתועלת. שתי האפשרויות ליישור שיניים הן גשר מתכת קבוע ומיישרים שקופים. 

יישור שיניים ולסתות בעזרת מיישרים שקופים


היגייני
ים מאוד ואופטימליים לבריאות החניכיים, זאת מכיוון שהם נשלפים וכך ניתן להבטיח צחצוח וניקוי מקיף של חלל הפה וגם של המיישרים עצמם בכל פעם. 

מיישרים שקופים, המכונים גם יישור בלתי נראה, הם סוג של טיפול אורתודונטי שמתקן לרוב שיניים לא ישרות. הם מהווים אלטרנטיבה בלתי נראית ונשלפת עם נוחות וגמישות מירבית. המיישרים מיוצרים בהתאמה אישית עבור כל מטופל. יישור שקוף יכול לטפל במגוון מקרים שונים, כולל: 

  • כשהשיניים צפופות. 
  • כשהשיניים הקדמיות העליונות חופפות לשיניים הקדמיות התחתונות. 
  • כשהשיניים הקדמיות התחתונות חופפות לשיניים הקדמיות העליונות. 
  • כשישנם רווחים קטנים או גדולים בין השיניים. 
  • כשהשיניים הקדמיות העליונות והתחתונות נוטות כלפי חוץ ואינן משיקות כשהפה סגור. מדובר במצב נדיר מאוד. 
  • שיניים ראשוניות (תינוקות) לא ישרות – ניתן להשתמש במיישרים שקופים במהלך טיפול אורתודונטי בשלב I כדי לפנות מקום לשיני תינוק קיימות ולבקיעה של שיניים קבועות. ילדים בגילאי 6 עד 10 הם המועמדים לטיפול זה. 

יישור שיניים באמצעות גשר קבוע 


עלול לה
זיק לבריאות החניכיים והמראה שלו לא אסתטי. הסיבה לכך היא שהוא מקשה מאוד על ניקוי נאות בין השיניים, מה גם שהוא חד ויכול לפצוע וזה מגדיל את הסיכון למחלות חניכיים ודלקות חניכיים. 

עם זאת, גשר מתכת נמצא יעיל יותר לטיפול בצפיפות קיצונית מאשר אפשרויות יישור אחרות כמו יישור שקוףגשר נותן לאורתודונט שלכם את השליטה שדרושה לו כדי להזיז את השיניים במרווחים קטנים בכל פעם. שימוש בגשר מתכת מבטל את הצורך לדאוג למקם אותו כל פעם מחדש. 

לא משנה באיזו אפשרות אתם בוחרים, הדבר החשוב ביותר הוא לשמור על בריאות החניכיים באמצעות ניקוי יסודי

ישנם שני סוגי ניקוי מומלצים

1. ניקוי פיזיניקוי מסוג זה נעשה על ידי צחצוח יעיל עם מברשת שיניים עוצמתית כדי לשמור על האזור שבו נפגשות החניכיים והשיניים נקי לחלוטין. ניתן לשמור על רווחים נקיים בין השיניים על ידי שימוש במברשות קטנות שמנקות בין השיניים, סילון מים דנטלי וחוט דנטלי. אלה יכולים להבטיח ניקוי של הרווחים בין השיניים וסילוק כל המזון שנלכד למניעת הצטברות חיידקים והיווצרות של דלקת חניכיים. 

2ניקוי כימותרפיוטי: ניקוי זה נעשה באמצעות שטיפות פה וג’לים, לרוב עם תכולה אנטיבקטריאלית או רכיבים פעילים כמו כלורהקסידין. רכיבים פעילים אלה מסייעים במניעת חיידקים שנדבקים לשיניים, מה שמפחית את העומס החיידקי בפה. ניתן לבצע ניקוי משופר על ידי טבילה של המברשות הבין-פרוקסימליות בג’לים או שטיפת הפה, בכדי להשיג באמת את כל היתרונות של חומרי ניקוי אלה בכל פינות הפה. 

למידע נוסף אנחנו זמינים בטלפון 03-5470755