השתלות שיניים

השתלות שיניים הן תהליך טיפולי המיועד הליך לשחזור של שן פגומה או שן חסרה באמצעות הטמעה של שן מלאכותית מחומרים המדמים ככל הניתן את הרכב השן הטבעית, למטרות אסתטיות ופונקציונליות גם יחד. טיפולי השתלות שיניים מספקים מענה הן לחוסר של שן בודדה והן לחוסר מהותי יותר של מספר שיניים, ועד לשיקום פה מלא.

מרפאת MALOCLINIC ברמת השרון, בניהולו של ד"ר ערן פרמון, מביאה את מיטב הטיפולים המתקדמים והמהפכניים בתחום, תוך שימוש בחדישות שבטכנולוגיות ובחומרי גלם מעולים, ביד מנוסה ופיקוח מוקפד- ובהתאמה אישית לצרכיהם של כל מטופל ומטופלת.

מאיזה גיל ניתן לבצע השתלות שיניים?

השתלות שיניים מתאימות למטופלים מעל גיל 18, ולאחר סיום תהליך הגדילה והתפתחות הלסת. במקרים חריגים ניתן לבצע טיפולי השתלות שיניים גם למטופלים צעירים יותר, בהמלצת רופא ובתכנון מקצועי ומוקפד.

מושגים שכדאי להכיר בבחינת האפשרות להשתלת שיניים:

שתלים דנטליים

תהליך השתלת שיניים הוא תהליך שעשוי להיות ארוך ומורכב, ומחירו אינו מבוטל. למרות הרצון בפתרון קבוע ובחיוך בריא ויפה, חשוב להכיר את המושגים, השיטות הטיפוליות והאפשרויות, לבחון התאמה בין השיטות והחומרים למטופל, בטרם בחירה בתהליך:

שתל דנטלי – תחליף לשורש השן לרוב עשוי סגסוגת של טיטניום ובעל שטח פנים מחוספס.
ישנם מספר רב של שתלים דנטליים מסוגים ובאיכויות שונות, וחשוב לוודא שהרופא המטפל משתמש בשתלים איכותיים המתאימים למצב הפה ולצורך הרפואי.

הרמת סינוס ובניית עצם הליכים אלו מיועדים למטופלים אשר סובלים ממחסור בעצם בחניכיים, ולמעשה מצפיפות עצם נמוכה אשר אינה מאפשרת את יציבות השתל על גבי החניכיים. תהליך בניה והשתלת עצם נועד להעשיר את צפיפות העצם בחניכיים וליצור בסיס יציב לשתלים.

ניתוח להרמת סינוס מתאים למטופלים בהם החוסר בעצם הוא מינורי, ובאמצעות דחיקה של הסינוס המולקולרי לפתח ייעודי, ומילוי חלל הסינוס בתחליף עצם, ניתן לייצר תשתית חזקה ואיתנה לנשיאת השתלים.

הליכים אלו מצריכים רמת מיומנות גבוהה וניסיון של רופא מיומן, ובמקרים רבים עשויים לארוך תקופה בת עד שנה, עד ליצירת האפשרות להטמעת השתלים בפועל.

השתלת שיניים בשיטת אול און פור  שיטה מהפכנית נוספת אשר מסייעת למטופלים בעלי צפיפות עצם נמוכה, ואף חוסכת בתהליכים מורכבים דוגמת השתלת עצם, היא שיטת השתלת שיניים אול און פור. השיטה מאפשרת העמסה של ארבעה או שישה שתלים בלבד, לאורך הלסת ובנקודות בהן צפיפות העצם איתנה ומאפשרת, ויצירת גשר בניהן שמהווה בסיס להעמסת יתרת השתלים. באמצעות שיטה טיפולית זו ניתן להביא לשיקום מלא של הפה ביום אחד ולחסוך בהליכים כירורגיים ושיקומיים ארוכים.

שיטת אול און פור זוכה ל-98% הצלחה.

צרו איתנו קשר

כלים וסוגי טיפולים מתקדמים בתחום השתלות שיניים

השתלות שיניים לשיפור האסתטיקה


שתלים זיגומטיים – מטופל אשר זקוק לשתלים חייב בצפיפות עצם מינימלית על מנת להחדירם ולהבטיח מצע יציב ואיתן לאחיזה בשתל. בעבור מטופלים רבים בסיס זה אינו מתקיים, בשל נסיגת חניכיים, מחלות שונות בעברו של המטופל, חוסר מתמשך בשיניים ומסיבות אחרות נוספות. מקרה כזה מלבד הפתרונות שהוזכרו, ניתן להיעזר בשיטת השתלים הזיגומטיים. שתלים זיגומטיים  הם שתלים ארוכים במיוחד, אשר במקום אל עצם הלסת הסובלת מצפיפות נמוכה, מוחדרים אל עצם הלחי, אשר לרוב צפופה ואיתנה יותר, ובכך זוכים לתשתית ואחיזה יציבה, ומונעים את הצורך בתהליך השתלת עצם ארוך ומורכב.

 

מיקום מדויק של שתל השן –  קביעת השתל במיקום מדויק בפה הוא אחד המרכיבים החשובים בביצוע השתלות שיניים, ואחראי הן על בטיחות התהליך תוך
הימנעות מפגיעה בכלי דם ובעצבים, והן על יציבות השתל ועמידותו לאורך זמן. עזרים טכנולוגיים מתקדמים מאפשרים היום יצירת הדמיה ותכנון מוקדם של נקודות ההשתלה על ידי הרופא, וכן רובוטים ייחודיים אשר מוחדרים לפה בזמן ביצוע ההשתלה, מכוונים ומסייעים לרופא מקם את השתל בנקודה הרצויה על גבי העצם, ברמת דיוק גבוהה במיוחד.
טכנולוגיות הללו הן בבחינת עזרים והשימוש בהן אינו חובה רפואית, אולם בזכות יעילותן ואחוזי ההצלחה הגבוהים שהן מייצרות, מומלץ לבחור ולטפל במרפאות אשר משקיעות ומטפלות באמצעות מיטב הכלים המערכות והפתרונות הטכנולוגיים בענף.

 

תחזוקת השתלים בפה – בזכות פיתוח והליכי ייצור של שתלים איכותיים אשר כמעט זהים בהרכבם להרכב השן הטבעית בפה, השתלים דנטליים אינם חסינים מפני אותן תופעות אשר פוגעות בשן הטבעית ומזיקות לה. שן מלאכותית שהולבשה על גבי שתלים דנטליים עשויה לסבול משינוי צבע, היחלשות, סדקים, חורים ושאר רעות חולות מוכרות בתחום רפואת השיניים ושיקום הפה.

על מנת לשמר את מראה הפה החדיש והנאה ואת בריאות הפה והשיניים לאחר השתלת שיניים, חשוב להקפיד על היגיינת הפה, צחצוח שיניים בן שתי דקות לכל הפחות בבוקר ובערב, ניקוי בחוט דנטלי, הימנעות מעישון.
כמו כן בדיוק כמו בעת תחזוקת שיניים טבעיות, גם בפה משוקם באמצעות שתלים דנטליים יש להקפיד על ביקור תקופתי מדי חצי שנה  אצל השיננית לצורך ניקוי יסודי, וביקור מדי שנה לכל הפחות לבדיקה שגרתית אצל רופא השיניים, לאיתור מוקדם של חורים, מחלות חניכיים ונזקים אחרים, ולהארכת חיי השתלים החדשים לאורך עשרות שנים.

 

ההקפדה על תכנון ההשתלות ודיוק בכל שלב ובכל פרט, מובילה להכנה ולביצוע בבטחה, באחריות ועל הצד הטוב ביותר.
כאשר מדובר בצורך בשתל אחד מדובר בתכנון פשוט יחסית, אולם בצורך בהשתלת מספר שתלים התכנון מורכב יותר ודורש הקפדה ומשנה זהירות.
ישנה חשיבות עליונה לברור כמות העצם שבה תתבצע השתלת השיניים, באמצעות צילומים פנורמיים והדמיות שונות, לצורך קבלת תמונת מצב מלאה ומדויקת ותכנון מיקום השתלים, שיטת ההשתלה וצעדים מוקדמים על פי צורך.
השתלת שיניים היא בבחינת פעולה מתקדמת ומורכבת הדורשת ידע, מיומנות, ניסיון, כלים וטכנולוגיה- אשר יבטיחו ביצוע של השתלת שיניים מוצלחת ועמידות ארוכת שנים לתוצאה שהתקבלה.

 

השלמת שיניים חסרות- שיטות נוספות

השתלת שיניים עם טיפולים נוספים לתוצאה מעולה לאורך זמן

ענף רפואת השיניים מציע מספר חלופות נוספות להשלמת שיניים חסרות בפה, בחלקן בעבור מטופלים אשר אינם מתאימים, או אינם מעוניינים, בביצוע השתלת שיניים, מכל סיבה שהיא (חשש, עלויות):

 1. תותבת נשלפת– התקן אשר משלים שיניים חסרות.
  ההתקן נבנה על ידי רופא השיניים ויש לו שני חסרונות בולטים:
  הוא לא מקובע ללסת ועלול לזוז ממקומו או להפריע לדיבור ולאכילה, בנוסף מדובר בגוף זר ומגושם אשר פוגע בחוש הטעם.
 2. גשר חרסינה– שיניי חרסינה מחוברות זו לזו אשר נשענות על השיניים הקיצוניות בפה כדי ליצור מצב של פה מלא שיניים ומתפקד.
  החסרונות: לעיתים צריך להשחיז שיניים בריאות ולבצע טיפול שורש בשיניים הקיצוניות.
 3. שתלים– זהו הפתרון המודרני ביותר הקיים כיום – השתל הדנטלי הוא למעשה בורג טיטניום אשר מחובר לעצם הלסת ומשמש פלטפורמה להרכבת כתר חרסינה.
  שתל דנטלי אינו מתאים לכל המטופלים מאחר שההליך כולל מספר מגבלות:
  נדרש עובי עצם מינימלי, זמן ההמתנה ארוך, מגבלת גיל מגבלות אנטומיות, ועוד. 
  לאחר עקירת השן מטופלים רבים נוטים לחכות מספר חודשים עד להשלמת הטיפול.
  הבעיה היא שבזמן ההמתנה ניתן לאבד את העצם עקב ספיגתה.
  ונוצר צורך לעבור הליך מורכב של השתלת עצם.
 4. שתלים בתהליך מהירהליך בו מוחלפות שיניים טבעיות פגומות בשיניים מלאכותיות בטיפול אחד בלבד. 
  ביום הטיפול עוקרים את השן ומבצעים התקנה של שתל דנטלי (העמסה מידית). החלק השיקומי של הטיפול מיוצר מראש במעבדה ומותקן בפיו של המטופל כבר באותו הטיפול.
  לכן תהליך השיקום לאחר ההליך הוא פשוט ומהיר מכיוון שהוא מכוון אל "התוצאה הסופית" ולא לריפוי ולאיחוי של כל שתל דנטלי בנפרד.
  לא נדרש הליך כירורגי טראומטי חוזר לגוף וללסת ולכן תחושת אי הנעימות מצטמצמת למינימום ופחותה הרבה יותר מאשר בהליך ההשתלה הקלאסי שחוזר על עצמו כל כמה חודשים עד להשלמת כל השתלים הדנטליים בפה.
  מצב זה מביא תוצאות טובות יותר ועמידות גבוהה לאורך שנים רבות.
  הטיפול מתאים למטופלים בעלי מבנה פה ולסת תקינים ומצב בריאותי תקין לאחר עקירות השיניים.

השתלה מסוג זה אינה מתאימה לכל מטופל, ודורשת התאמה הן למצבו הבריאותי של המטופל והן למקרה הספציפי של ההשתלה בפה.
אם למטופל עצם לסת חזקה וטובה, ניתן להעמיס על השתלים ולסיים את הטיפול ביום אחד בלבד.
ואם למטופל עצם חלשה או רכה, ניתן לבצע טיפול השתלת שיניים, אך יש צורך להמתין עד אשר השתלים ייקלטו בהצלחה בפה.
יש לשים לב ולקחת בחשבון גם את מצב הבריאות הכללית של המטופל.
אם לדוגמא קיימת ברקע סוכרת לא מאוזנת, מדובר במחלה אשר עשויה לפגום בהצלחת הטיפול, ועל כן רצוי להמתין להחלמה ולאיזון

 

השתלות שיניים בשיטת All on 4- מידע נוסף והרחבה:

שיטת All on 4 פותחה על ידי פרופסור פאולו מאלו בליסבון, פורטוגל.
השיטה חוללה מהפכה גדולה בתחום השתלות השיניים.
בשיטה זו מתקינים 4 שתלים ייחודיים בזווית של עד 45 מעלות.
על גבי ארבעת השתלים האלה מרכיב רופא השיניים ביום ההשתלה מערכת שיניים קבועה שאינה נשלפת. מדובר בשיניים קבועות ולא בשיניים תותבות, בעלי מראה טבעי ועמידות ארוכת שנים.

יתרונות וחסרונות בשיטת אול און פור:

יתרונות שיטת אול און פור

חסרונות שיטת אול און פור

אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד- 98% הצלחה.

נדרשת מיומנות רבה של הרופא המבצע, ניסיון רב בהשתלות שיניים, בהרמת סינוס ובהשתלות עצם וכן לימודי השתלמות במעבדות מאלו קליניק בליסבון.

אין צורך בפרוצדורות מקדימות ומורכבות של השתלת עצם והרמת סינוס.

נדרשת מיומנות גבוהה מטכנאי המעבדה וכן לימודי השתלמות במעבדות מאלו קליניק בליסבון.

טיפול קצר האורך מספר שעות בלבד

השיטה חייבת להיות מבוצעת על פי הפרוטוקול המקורי ועם חלקי השיקום המקוריים על מנת שסיכויי ההצלחה יהיו גבוהים כמובטח

יכולת התאמה מדויקת בין השיניים לחניכיים

 

שיטת טיפול אשר מתאימה למרבית המטופלים, לרבות מטופלים הסובלים ממחלות לב ריאה, יתר לחץ דם ומחלות נוספות המשפיעות על ההתאמה לסוגי השתלות אחרים.

 

נגישות ואפשרות לביצוע של תיקונים פשוטים ומהירים בעלות נמוכה במקרה הצורך– מבריגים החוצה את הגשר, מתקנים ומחזירים בתהליך טיפולי קצר ומהיר.

 

עמידות לאורך שנים ארוכות- בעבור למעלה מ-93% מן המטופלים השיניים החדשות החזיקו מעמד למעלה מעשור.

 

כיום מדובר בשיטה פופולרית מאד בעולם ובישראל.
מדינת ישראל היא מעצמה עולמית בתחום השתלות שיניים עם אחוז השתלות השיניים הגבוה בעולם.
מספר רופאי השיניים אשר מבצעים את השיטה בהתאם לפרוטוקול המקורי ועם חלקי השיקום המקוריים היא נמוכה מאד, מאחר שהעלות גבוהה מאוד.
קיימות גרסאות שונות לשיטה המקורית עם חלקי שיקום חלופיים.
אך חשוב לזכור שאחוזי ההצלחה הגבוהים מתייחסים לטיפולים שבוצעו בהתאם לפרוטוקול המקורי.
ועם חלקי השיקום המקוריים בלבד.

למאלו קליניק 25 סניפים ב-15 מדינות ברחבי העולם וסניף אחד גם בישראל.
בשנת 2011 נחנך בישראל סניף מקומי מטעם מאלו קליניק העולמית – מאלו קליניק רמת השרון.
רופא השיניים שנבחר להיות נציגו המורשה הבלעדי של פרופסור מאלו בישראל הוא ד״ר ערן פרמון.

במרפאתנו צוות רופאים מובילים בתחומם ומנוסים, ומכשור מתקדם ממיטב הטכנולוגיות החדשניות בעולם בענף רפואת השיניים בכלל והשתלות שיניים בפרט.
אנו מבצעים השתלות שיניים בצורה בטוחה, יעילה ואיכותית ביותר.
צוות המרפאה מקפיד על בדיקה מקיפה, בירור תשאול של ההיסטוריה הרפואית, ביצוע צילומים והדמיות ממוחשבות והתאמה מלאה של הטיפול: סוג השתלת שיניים, סוגי השתלים, הכתרים ושיטת הטיפול המבטיחה והמתאימה לו ביותר.

ההקפדה על תכנון ההשתלות ודיוק לפרטי פרטים, מובילה להכנה ולביצוע מעולים.
אם מדובר בשתל אחד התכנון פשוט יחסית, בהשתלת כמה שתלים התכנון מורכב יותר ודורש הקפדה ומשנה זהירות.
ישנה חשיבות עליונה לברור כמות העצם שבה תתבצע השתלת השיניים.
ולכן לעיתים יש צורך בניתוחים מקדימים להוספת עצם או הכנת הסינוס לפני ההשתלה.

כל ההליכים הרפואיים מתבצעים בשקיפות מלאה אל מול המטופל, הצגת האפשרויות הטיפוליות ומשמעותן, ולבחירתו המלאה.

למידע נוסף נא לצור איתנו קשר או להשאיר פרטים בתיבת צור קשר או בטלפון: 03-5470755

ד''ר ערן פרמון

ד''ר ערן פרמון

ד"ר ערן פרמון בעל תואר D.M.D מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים, ותואר M.Sc בהצטיינות. ד"ר פרמון עבר מגוון השתלמויות בתחומי האסתטיקה ושיקום הפה בבית-החולים תל השומר, ובתחום ההשתלות הדנטליות בקורסים מטעם NYU ו- Boston University. בעל ידע רב בתחום שיקום הפה והשתלות שיניים והינו הנציג הרשמי של מרפאות מאלו קליניק בישראל. מרצה בכנסים אקדמיים בארץ ובעולם ומאמין שלכל אחד מגיע חיוך יפה ושיפור באיכות החיים.

דילוג לתוכן