אול און פור

ד"ר ערן פרמון הינו הנציג הרשמי של הרשת העולמית 'מאלו קליניק' – maloclinic (ד"ר פאולו מאלו – ממציא שיטת אול און 4) המובילה בשיטת השתלת שיניים all on 4 – טיפול להשתלת שיניים ביום אחד, השיטה המהפכנית ששינתה את תחום השתלות השיניים.

רקע קצר - שתי שיטות עיקריות לשיקום הלסת

הגישה המסורתית – החלפת השיניים בשתל דנטלי, בגישה זו מבצעים עקירות שיניים, וברוב המקרים גם השתלת עצם כאשר יש חוסר בחומר גרמי (בלסת העליונה, בכ- %60 מהמקרים, יש צורך בהליך הנקרא ”הרמת סינוס“ – השתלת עצם לחלל הסינוס) מוסיפים עצם סינתטית או עצמית לאזור העומד לעבור השתלה. ממתינים שישה עד תשעה חודשים ולאחר מכן מחדירים שמונה עד עשרה שתלים ללסת.

השיטה המודרנית- שיטת השתלת שיניים ביום אחד, אול און פור – בה המתרפא יוצא מהמרפאה באותו היום עם שיניים קבועות בכל הפה.

מהי שיטת all on 4

שיטת אול און 4 פותחה על ידי ד"ר פאולו מאלו וחברת Nobel BioCare והיא אחת השיטות הפופולריות כיום להחלפת כל השיניים החסרות בפה ביום אחד בלבד (או כמה ימים בודדים). באמצעות שיטת All-On-4® ניתן להחליף את כל השיניים בלסת התחתונה או העליונה באמצעות 4 שתלים דנטליים בלבד.

לאחר מחקרים מדעיים הגיע דר' מאלו למסקנה כי עומס הלעיסה מתחלק ברובו על שני השתלים הקדמיים ביותר ובשני השתלים האחוריים ביותר. כלומר, הפעולות העיקריות נעשות ע"י ארבעה שתלים, ולכן פותחה שיטת אול און פור, פריצת דרך עצומה בתחום השתלת שיניים, ומנצלת באופן מיטבי את העצם הקיימת.

בתהליך השתלת שיניים בשיטת אול און 4 מוחדרים ארבעה שתלים מיוחדים בזווית של 45 מעלות ועליהם מורכבים ביום ההשתלה מערכת שיניים בת 14-12 שיניים, השיניים נראות טבעיות ומרגישות טבעיות. זהו שינוי יעיל, מרענן וקצר, והתוצאות מספקות פתרון עמיד, יציב ושלא ניתן לשליפה. מתברר כי בשיטת, און פור, כמעט 100% מהמטופלים אינם זקוקים להשתלת עצם, לא בלסת העליונה ולא בלסת התחתונה.

היתרונות הבולטים:

החסרונות הבולטים:

מתי ניתן לבצע שתלים בשיטת all on 4?

לעיתים נוצר צורך בפעולות רציניות יותר מתחזוקת השיניים הקבועה, למשל השתלת שיניים. במקרים שונים של שיניים חסרות – יש צורך בפעולה כירורגית. בדרך כלל פעולה כזו מצריכה השתלת עצם או הרמת סינוס כדי לפנות מקום ל'שתילת' שיניים חדשות. פעולות אלו מצריכות זמן רב, כסף מרובה והכאב המלווה אותן מונע מרבים להנות מפה מלא שיניים ומהביטחון שמתלווה לחיוך רחב.

באמצעות השיטה הייחודית, אול און פור, ניתן לעבור ביום אחד מחיוך לא אסטטי לחיוך נוצץ. השיטה שפותחה ע"י דר' פאלו מאלו מפורטוגל, המייסד והבעלים של רשת המרפאות maloclinic, נותנת מענה לכל אותם אנשים שהטיפול הסטנדרטי מרתיע אותם, אך ישמחו לקבל פתרון חדשני, זול, קל ומהיר מהשיטות הוותיקות.

אול און פור לפי פרופסור מאלו

שלבי עבודה בשיטת אול און פור

  1. בחינת התכנות השתלה במרפאה 
  2. ביום ההשתלה, ביצוע הרדמה מקומית
  3. ביצוע קידוח בעצם הלסת והכנסה של ארבעת השתלים. (4 שתלים לכל לסת במידת הצורך) 
  4. התאמת גשר זמני וחיבורו.
  5.  התאוששות המטופל מהרדמה.
  6. לאחר שהחניכיים מתאחות והעצם מתאחדת עם השתל ומכסה אותו, הרופא יתקין את השיניים הקבועות.

ד”ר פרמון מוסמך מטעם ד”ר מאלו ליישום השיטה בישראל. במרפאתנו מקפידים על יישום השיטה המקורית של חברת Nobel Biocare השבדית.

צרו איתנו קשר

שאלות נפוצות

למרות שההיגיון אומר שאם יש 10 שתלים, אז הגשר יחזיק זמן רב, הוכח שאין הדבר כך. מחקרים מרובים לאורך שנים מראים כי סיכויי הישרדות של השתלות שיניים ביום אחד בשיטת all on 4 לאורך 10 שנים הוא %93 ,מספר מדהים לכל הדעות.

 

ד”ר מאלו בדק רבות את הכוחות המופעלים על שתלים בשיקום של לסתות שלמות וגילה שמעל 90% מכוחות הלעיסה מתפזרים לשני השתלים הקיצוניים ביותר מאחור ולשני השתלים הקדמיים ביותר, בשיתוף עם חברת השתלים האיכותית בעולם וממציאת השתל הדנטלי, Nobel , פיתח ד”ר מאלו שתל ייחודי שיכול לשאת לשאת את כוחות הלעיסה, שיטת השתלת השיניים שפיתח ד"ר מאלו , אול און פור, מאפשרת ל4 שתלים לשאת את כל כוחות הלעיסה שבפה.

 

הטיפול מבוצע בהרדמה מקומית או כללית עם הכנה תרופתית מתאימה. תתכן אי נוחות ונפיחות מסוימת כשבוע לאחר הפעולה. רוב המטופלים מדווחים כי המטרד היה מינימאלי והמאמץ היה כדאי.

 

 

הסטטיסטיקה מראה שכ 0.5 אחוז מהשתלים הדנטליים בשיטת אול און פור יכשלו ולא יצליחו להתמזג לכדי עצם. מערכת השיניים יכולה להישאר יציבה לתקופה של ארבעה חודשים גם על שלושה שתלים. אם שתל נכשל, מחדירים במקומו שתל אחר ומוסיפים אותו למערכת השיניים.

לשיטת אול און פור סיכויי הצלחה הגבוהים ביותר בעולם רפואת השיניים יש להדגיש כי שיעורי הצלחה הגבוהים מותנים בכך שהשתלת השניים מבוצעת לפי הפרוטוקול המקורי של ד"ר מאלו ולא על פי תחליפי השיטה. לכן חשוב לוודא שרופא השיניים שמטפל עבר הסמכה של ד"ר מאלו.

ניתן לבצע את השיטה במטופלים רבים הסובלים ממחלות כלליות קשות כגון מחלות לב-ריאה, יתר לחץ דם ועוד סוגי מחלות שביגנן לא ניתן לבצע הליכים כרורגיים מרובים. זאת משום שהחלק הכרורגי שבשיטה החדשנית קטן יחסית ומסתיים בטיפול אחד.

כל תיקון מרגע ההרכבה הוא פשוט: הרופא מבריג החוצה את הגשר, מתקן ומחזיר מיד, כלומר התיקון מהיר ובעלות נמוכה מאוד

אחד היתרונות הבולטים של השיטה הוא משך הטיפול ולרוב אורך יום אחד בלבד.

לסיכום, אסתטיקה הינה פן חשוב מאוד בתחום רפואת השיניים, אולם האסתטיקה הינה רק פן אחד. אדם עם מחסור בשיניים סובל לעיתים גם מתזונה לקויה והגייה בעייתית. כמו כן יכולת הלעיסה נפגעת, מגוון המאכלים מצטמצם, ולעיסת מזון מוצק וחיוני כמו ירקות וחלבונים כמעט ובלתי אפשרי. בשיטת – אול און פור תקבלו פתרון מהיר וקל למצב. בטיפולי אול און 4 הטיפול מתבצע בהרדמה מקומית. נכנסים – מטופלים – ויוצאים עם חיוך מלא שיניים! 

צרו איתנו קשר

הטיפולים שלנו

מרפאת השיניים במרכז הרפואי "פרמון" משלבת טיפולים מובילים ברפואת השיניים, ציוד וטכנולוגיות מתקדמות כך שלקוחות המרפאה זוכים לקבל טיפול מקיף ואיכותי במקום אחד.

ד''ר ערן פרמון

ד''ר ערן פרמון

ד"ר ערן פרמון בעל תואר D.M.D מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים, ותואר M.Sc בהצטיינות. ד"ר פרמון עבר מגוון השתלמויות בתחומי האסתטיקה ושיקום הפה בבית-החולים תל השומר, ובתחום ההשתלות הדנטליות בקורסים מטעם NYU ו- Boston University. בעל ידע רב בתחום שיקום הפה והשתלות שיניים והינו הנציג הרשמי של מרפאות מאלו קליניק בישראל. מרצה בכנסים אקדמיים בארץ ובעולם ומאמין שלכל אחד מגיע חיוך יפה ושיפור באיכות החיים.

דילוג לתוכן