שמונה מיתוסים שעליכם להכיר מקרוב על הלבנת שיניים

הלבנת שיניים- שמונה מיתוסים שעליכם להכיר מקרוב.תמיד חלמתם על הלבנת שיניים וחששתם מהתהליך או תופעות הלוואי שלו? בואו להכיר כמה מיתוסים ידועים ואת האמת עליהם.

1. כל הלבנת שיניים באשר היא מחלישה את השן ועלולה לגרום לנזק בלתי הפיך- לא נכון. השיטות הקיימות היום להלבנת שיניים במרפאות נעשות בפיקוח רפואי, השימוש הוא אך ורק בחומרים שאינם פוגעים בשיניים ולא נגרם שום נזק לשיניים או לציפוי שלהן.  נזק יכול להיגרם רק כתוצאה מלהבנה ביתית חזקה או ממושכת מדי שאינה נעשית בפיקוח רופא מומחה.

2. ניתן להלבין את השיניים עם אבקת סודה לשתייה\ לימון- לא נכון. שיטות ביתיות אלו פוגעות בציפוי השן ומורידות את האמייל של השן. דבר זה משאיר את השיניים מוחלשות ופגיעות.

3. משחת שיניים “מלבינה” אפקטיבית ומועילה- לא נכון. למרות שבמשחות “מלבינות” קיים החומר המלבין, כמותו קטנה מדי וחלשה מדי מכדי ליצור אפקט הלבנה אמיתי. חומר הלבנה צריך להיות בריכוז גבוהה וכ20 דק’ לפחות על השיניים כדי שיתקבל אפקט ההלבנה.

4. הלבנת שיניים היא פעם אחת ולתמיד- לא נכון. אמנם אפקט ההלבנה עצמו הוא תמידי, אך תהליכי ההזדקנות של עצמות השיניים ממשיכים ותהיה הצהבה קלה לאורך השנים. לשם כך יהיה צורך בטיפולי תחזוקה מדי פעם.

5. הלבנת שיניים משפיעה גם על כתרים\שתלים- לא נכון. תהליך ההלבנה משפיע אך ורק על שיניים טבעיות. אם יש לכם כתרים\ שתלים נראים לעין, תצטרכו להחליף אותם לאחר ההלבנה כדי שיתאימו לצבע השיניים החדש שלכם.

6. ניתן לעשות הלבנת שיניים גם לילדים- לא נכון. הרכב שיני החלב אצל ילדים שונה במעט מאשר השיניים הקבועות. הלבנה אצל ילדים עלולה לגרום לפגיעה בתוכן השן ולגרום לנזק בלתי הפיך.

7. הלבנת שיניים תגרום למראה לבן ומלאכותי של השיניים- לא נכון. למרות שרבים מאיתנו מפחדים מהסצנה מ”חברים” שבה רוס מגיע עם שיניים לבנות בוהקות ומחרידות, דבר זה לא קורה במציאות. הלבנת שיניים מקצועית גורמת אך ורק להבהרה של הגוון הטבעי של השן, לכן השיניים נראות לאחר הטיפול לבנות, טבעיות ויפות.

8. הלבנת שיניים גורמת לרגישות גבוהה ותמידית בשיניים- לא נכון. אם בוצע תהליך התאמה אישי למטופל\ת,רגישות קלה בשיניים היא דבר שבשיגרה לאחר הטיפול. הרגישות יורדת כעבור זמן מה ואינה תמידית או מזיקה. מומלץ להשתמש במי פה לשטיפה של חלל הפה להקלה ברגיות שלאחר הטיפול.

נשמח לעמוד לשירותכם ולהשיב לשאלות נוספות בטלפון: 03-5470755