יתרונות שיטת השתלת שיניים ביום אחד אל מול השיטה המסורתית

תוכן עניינים

יתרונות שיטת השתלת שיניים ביום אחדהחלטתם לעשות טיפול השתלת שיניים, עכשיו הגיע הרגע לבחור את סוג הטיפול – הטיפול החדשני שמאפשר השתלת שיניים ביום אחד או השיטה המסורתית הכוללת תהליך וזמן החלמה ארוכים של כמה חודשים?

לפני לא מעט שנים , הדרך היחידה לבצע השתלת שיניים הייתה בטיפול ארוך שלקח כמה חודשים ולעיתים אף כמה שנים. גישת הטיפול הייתה כי יש להניח לגוף להתאושש ולאיזורי הניתוח להחלים לאחר כל שלב (עקירת השיניים, השלמת עצם אם צריך, מיקום השתלים ללסת וכו’). שיטה זו מקובלת ונפוצה גם היום אך הודות להתפתחות טכנולוגית אומץ הלב ומחקר שהוביל מפתח שיטת השתלת שיניים ביום אחד אול און פור פרופסור מאלו ישנה אפשרות לבצע שיקום פה מלא באמצעות השתלת שיניים ביום אחד.

מספר חסרונות לשיטה המסורתית שכדאי להכיר יחד עם זאת רופאי השיניים יודעים להתמודד איתם ולתת להם מענה במהלך הטיפול

  1. חיים עם מסחור בשיניים חלקי בתקופת הטיפול – זמן ההחלמה בין כל שלב בטיפול השתלת שיניים מסורתי הוא ארוך ולכן המטופלים נאלצים לעבור את תקופת ההחלמה ללא שיניים קבועות, מה שעלול להפריע לאכילה לדיבור ובסך הכל לפגוע באיכות החיים של המטופל.
  2. סיכונים – עקב העובדה שלאחר העקירה לא מבוצעת השתלת שיניים, החוסר בשיניים עלול להוביל לספיגה של עצם הלסת אל תוך פנים חלל הפה. מצב זה עלול לגרום למחסור קריטי בעצם ולבעיות עתידיות בקיבוע השתלים הדנטליים בלסת.
  3. זיהום – בגלל שזמן ההחלמה ארוך ובזמן זה איזור הניתוח חשוף, הגוף מתאושש לאט ונשאר יותר פגיע לזיהומים שונים.

מספר יתרונות לתהליך השתלת שיניים ביום אחד

  1. שמירה על עצם הלסת – לעומת הטיפול המסורתי שבו ישנה תקופה ארוכה ללא שינים, מה שעלול להוביל לנסיגה בעצם הלסת ולבעיות עתידיות, בהשתלת שיניים ביום אחד, כל הטיפול מבוצע בפעם אחת והשתלים ממוקמים מיידית במקום השיניים החסרות.
  2. טיפול גם ל”מסורבי טיפול” וחולים קיצוניים – הודות לפיתוחים טכנולוגיים מתקדמים בתחום, מטופלים אשר מוגדרים כ”מסורבי טיפול” (חולי מחלות לב, אוסטאופורוזיס וכו’) יכולים גם הם לבצע טיפול השתלת שיניים ביום אחד מבלי להסתכן או לפגוע באיכות חייהם בכל צורה שהיא.
  3. גידול במספר המטופלים – עקב שינוי תפיסתי שנעשה בשנים האחרונות, יותר ויותר מטופלים שחששו בעבר מטיפול השתלת שיניים ארוך ומייגע, בוחרים לפנות לרופאים ולבצע טיפול השתלת שיניים ביום אחד או בשמו המקצועי אול און פור. קלות ומהירות הטיפול מהווים גורם מרכזי בגידול בכמות המטופלים הנדרשים לעבור השתלת שיניים.