השתלת שיניים ממוחשבת

אדם הסובל מחסר שיניים – בין שמדובר בחסר חלקי של שן אחת או שיניים אחדות ובין שמדובר בחסר מלא של לסת שלמה – יכול לעבור השתלות שיניים והתקנת שתלים בעצם הלסת, שהיא הבסיס לשחזור השיניים.

קיימות שתי טכניקות להחדרת השתל למקומו: פתוחה וסגורה: בטכניקה הקלאסית, הנקראת גם טכניקה פתוחה, רופא השיניים מגלה את עצם הלסת באמצעות חיתוך החניכיים וקילופן, ולאחר מכן משתמש בקידוח רגיל כדי להכין את הקדח שאליו יחדיר את השתל. לאחר החדרת השתל יש צורך לתפור את החניכיים בחזרה למקומן, ואחרי תקופה של ריפוי והחלמה תתחיל בניית השיניים המשוחזרת.

בטכניקה הסגורה השתל מוחדר מבעד לחניכיים לא באמצעות חיתוכן, אלא בניקובן בלבד, כך שבסופו של התהליך אין תפרים. השתלות אלה תלויות מאוד ביכולתו ובכישרונו של רופא השיניים, שכן כדי שהשיקום יהיה הטוב ביותר על הרופא להעמיד את השתלים בדיוק במקום הנכון, בזווית הנכונה ובגובה ובעומק המתאימים.

כיצד מתבצעת השתלת שיניים ממוחשבת 

השתלות שיניים מונחות מחשב היא טכניקה חדשה יחסית המנצלת את הטכנולוגיה הדיגיטלית. באמצעות תוכנת מחשב הנקראת NobelGuide ניתן להמיר צילום CT דיגיטלי לתמונה תלת-ממדית של לסת המטופל המאפשרת לרופא לראות את מבנה השיניים ולבחון את עובי העצם. דבר זה מאפשר לרופא לתכנן את העבודה על מסך המחשב מאפשר לרופא השיניים לבדוק מהו המיקום המיטבי לשתלים ולתכנן את הטיפול בהתאם. 

לאחר סיום תכנון המקרה במחשב האינפורמציה הדיגיטלית נשלחת לחברת Nobel Biocare בשוודיה, שם מייצרים מעין שבלונה המתאימה בדיוק לפיו של המטופל. שבלונה זו נקראת סד כירורגי או סד ממוחשב והיא מונחת בפה המטופל, ודרכה רופא השיניים מחדיר את השתלים למקומם המדויק, כמו בתכנון המקדים. כיוון שהתהליך פשוט יחסית ומדויק מאוד זמן העבודה יורד פלאים לכ 10-8- דקות לכל שתל–ללא תפרים, ללא נפיחויות וללא דימומים.

המגבלה העיקרית הקיימת בביצוע טכניקה זו היא שעל עצם לסת המטופל להיות רחבה יחסית, ולכן יש צורך בבדיקה מקדימה של רופא השיניים לבחינת התאמת המתרפא לשיטה.

צפו בסרטון הסבר על הסורק הדיגיטלי על תפקידיו ברפואת שיניים מתקדמת

סורק דיגיטלי

צפו במכשיר החדשני שהופך את טיפול השיניים לקל ונעים יותר מכשיר חדשני - הסורק האינטרה אוראלי - מאפשר לקחת מידות מדויקות לשתלים, כתרים ויישור שיניים מבלי לגעת בפה וללא שימוש בסדים בחומרים שונים. המכשיר חוסך סבל וכאב, מעלה את סיכויי הצלחת הטיפול ומעניק תוצאות אסתטיות ברמה הגבוהה ביותר. צרו קשר עוד היום עם מרפאת ״מאלו קליניק ישראל״ בהובלת ד״ר ערן פרמון, הרופא הבלעדי המורשה בישראל לביצוע שיטת all-on-4 המקורית. כתובת: סוקולוב 81 קומת ביניים רמת השרון טלפון: 03-5470755 או באתר הבית: https://fermondental.com/

Posted by ‎ד"ר ערן פרמון‎ on Wednesday, November 3, 2021
צרו איתנו קשר
ד''ר ערן פרמון

ד''ר ערן פרמון

ד"ר ערן פרמון בעל תואר D.M.D מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים, ותואר M.Sc בהצטיינות. ד"ר פרמון עבר מגוון השתלמויות בתחומי האסתטיקה ושיקום הפה בבית-החולים תל השומר, ובתחום ההשתלות הדנטליות בקורסים מטעם NYU ו- Boston University. בעל ידע רב בתחום שיקום הפה והשתלות שיניים, מרצה בכנסים אקדמיים בארץ ובעולם ומאמין שלכל אחד מגיע חיוך יפה ושיפור באיכות החיים.

מידע נוסף

דילוג לתוכן