הרקע להתפתחות השתלת שיניים בשיטת אול און פור

הרקע להתפתחות השתלת שיניים בשיטת אול און פורטיפולי אול און פור התפתחו בעקבות הצורך להפוך את טיפולי השתלות השיניים לנגישים יותר לציבור. מטפלים בעבר האמינו כי יש לבצע השתלות שיניים במספר שלבים. בדרך כלל טיפול הכולל את כל השלבים נמשך כמספר חודשים ולעיתים אף הגיע לשנים כל זאת על מנת לא לגרום לגוף טראומה גדולה.

באותה תקופה האמינו כי הגוף יוכל להתמודד בצורה טובה יותר אם יצטרך כל פעם להתמודד עם הליך רפואי אחד, לכן פירקו את הטיפול למספר שלבים ולאחר כל שלב הוקצתה תקופת החלמה למטופל. כך נוצר מצב שבין עקירת השיניים לסיום הטיפול המטופל נאלץ להשתמש בפתרונות זמניים שהפריעו לשגרת יומו, גרמו לירידה באיכות חייו ולא אפשרו לו לאכול או לדבר באופן חופשי למשך תקופות ארוכות. בשל הפגיעה המשמעותית בחיי היומיום של המטופלים ובשל הסירבול של טיפולי ההשתלות אנשים רבים הסתפקו בשיניים תותבות ופתרונות אחרים שנראו פחות מאיימים מהשתלת שיניים ארוכה.

עם השנים תחום השתלות השיניים השתנה והתפתח, מחקרים שנערכו בנושא תרמו להבנה כי טיפול הכולל תהליך קצר שמפחית את מספר הפעמים בו המטופלים נאלצים לעבור טיפל פולשני מאפשר לגוף להחלים מהר יותר ומפחית משמעותית את הסיכוי לזיהומים וטראומות חמורות. בעקבות התפתחות זו החלו להשתמש בשיטת אול און פור שאפשרה למטופלים לסיים את הטיפול ביום אחד!  מהפך מדהים שאפשר לאנשים רבים לעבור השתלת שיניים ומנע מהם סבל ארוך.

מחקרים מראים כי שיעורי ההצלחה של טיפול אול און פור עומדים על כ-97%

 
נתון מרשים לכל הדעות. מחירם של טיפולי השתלות השיניים באופן כללי מושפע ישירות מאיכות השתלים אך כאשר משתמשים רק ב4 שתלים כמו בטיפול אול און פור ניתן להשתמש בשתלים איכותיים  ועדיין לשמור על מחיר אטרקטיבי. בטיפול השתלים מוחדרים לעצמות הלסת ואליהם מחברים גשר שאליו מחוברים הכתרים. בצורה זו העומס מחולק בצורה שווה ואופטימלית. טיפולי אול און פור מתאימים לכל אדם בכל גיל ומצב רפואי, היתרון הבולט ביותר של השיטה הוא זמן הטיפול הקצר שמאפשר חזרה לשיגרה באופן מהיר וללא כאבים.