כל מה שצריך לדעת על השתלות שיניים

מבין כל השיטות הקיימות כיום, השתלת שיניים נחשבת לשיטה הכי עמידה, הכי חזקה והכי אסתטית לשיקום הפה לטווח הארוך. זוהי למעשה פרוצדורה כירורגית הנהנית מאחוזי הצלחה גבוהים ויתרונות רבים אשר הופכים אותה לטיפול השיניים הנפוץ ביותר בעולם כולו וגם בישראל. לאור התפתחות הטכנולוגיה, קיימים כיום יתרונות רבים ומשמעותיים להליכי השתלות שיניים כאשר הבולטים שבהם הינם שמירה על הלסת וצורת הפנים, שמירה על השיניים הסמוכות למקום ההשתלה – אין צורך להשחיז אותן כך שלא נוגעים בהן כלל, השתלים הדנטליים קלים לשמירה ולתחזוקה, שמירה מרבית על המראה הטבעי של הפה הן מבחינת התחושה והן מבחינת המראה – החיוך נראה אסתטי וטבעי. 

מתי יש צורך בהשתלת שיניים?

הצורך קיים כאשר יש אובדן של שיניים טבעיות בפה כתוצאה מנשירה טבעית שלהן, ריקבון, מחלת חניכיים, מומים מולדים, תאונה או כל מצב אחר שמשאיר אותנו מחוסרי שיניים בפה אשר כתוצאה מכך חלה פגיעה בתפקודו התקין של הפה.

מהו שתל דנטלי?

שתל דנטלי הוא תחליף לשורש שן שאבדה או נפגעה ולכן יש צורך להחליפה. זהו למעשה מעין בורג עשוי טיטניום או זירקוניה אשר מוברג לתוך עצן הלסת ומהווה בסיס יציב לכתר שמונח על גביו. ישנם סוגים רבים של שתלים בגדלים ובצורות שונות כך שלכל מקרה ולכל מטופל ניתן להתאים את השתל המתאים ביותר עבורו מתוך המגוון הרחב. על מנת שהשתל ימלא את תפקידו בצורה טובה ולאורך זמן רב, הוא זקוק לתשתית טובה בלסת כדי שיוכל לשאת את כל המורכב עליו – כתר, גשר וכו’. לכן, מטופלים אשר סובלים ממחלות חניכיים כמו לדוגמא דלקת חניכיים, חייבים להשלים טיפול בחניכיים טרם הליך ההשתלה וזאת על מנת לאפשר בסיס בריא לקליטת השתל. כמו כן, לשמירה על היגיינת הפה והשיניים ולתחזוקה נכונה של הפה, יש חלק משמעותי ביותר בהצלחת הליך ההשתלה ובאורך חייו של השתל הדנטלי.

 מהם השלבים של התהליך?

ההליך הרפואי מתחלק לשלושה שלבים עיקריים:

שלב האבחנה – רופא השיניים עורך בדיקה קלינית מקיפה, הכוללת צילומי סי.טי על מנת לאבחן את המצב הקיים מבחינת כמות העצם ואיכותה ומיקומם של הסינוס המקסילרי והעצב המנדיבולרי, על מנת לבחור עבור המטופל את השתל הדנטלי המתאים ביותר עבורו ועל מנת להכין תוכנית טיפולים מפורטת על פי שלבים ולאמוד את סיכויי ההצלחה של ההליך כולו.

שלב ההשתלה – זהו השלב הטיפולי בו מתבצעת התקנת השתלים הדנטליים בפועל. בשלב זה מתבצע ניתוח בו חושף הרופא את העצם וקובע את מיקומם של השתלים הדנטליים. לאחר מכן מתבצע קדח אליו מוחדר השתל הדנטלי במטרה לייצר יציבות ראשונית ולאפשר חיבור בין תאי העצב לשתל. לאחר הברגתו של השתל, מוברג בורג אוטם ומתבצעת תפירה של החניכיים.

עם סיום שלב זה נדרשת תקופת המתנה של כשישה חודשים במהלכה השתל אמור לעבור תהליך של קליטה והתייצבות באמצעות צמיחה של תאי עצב סביבו.

שלב השיקום – על מנת שהשתל יחליף בצורה מלאה את השן הטבעית שאבדה, צריך לבנות על גביו כתר. לצורך כך מבצע רופא השיניים חתך בחניכיים ולוקח מידות על מנת להכין מבנה וכתר מתאים.

עם סיום הטיפול יש להקפיד הקפדה יתירה על צחצוח שיניים יסודי, טיפול שיננית כל שלושה חודשים וביקורת רופא כל חצי שנה. פעולות אלו יחד, ימנעו פגיעה בשתל ויאריכו את ימיו באופן משמעותי ביותר.

מהי שיטת השתלת השיניים המתקדמת ביותר כיום?

שיטת ALL-ON-4 הינה שיטת ההשתלה המתקדמת ביותר כיום בעולם כולו וגם בישראל. כשמה כן היא, שיטה זו מתבססת על ארבעה שתלים ייחודיים, חזקים וארוכים אשר מוחדרים בזווית מסוימת ובצורה אלכסונית לחלק האחורי של הלסת. על גבי שני השתלים האלו מורכבת לסת שלמה אשר הופכת לחלק בלתי נפרד מהפה הן מבחינה פונקציונלית והן מבחינה אסתטית. ביום הטיפול, המטופל מגיע למרפאה ללא שיניים או עם שיניים פגועות אשר עוברות עקירה, ובסיום הטיפול יוצא המטופל עם פה מושלם ומתפקד הכולל גשר זמני. לאחר תקופת המתנה של כחצי שנה מוחלף 

הגשר הזמני בגשר קבוע אשר הופך לחלק בלתי נפרד מהפה.

יתרונותיה של השיטה רבים ומשמעותיים ביותר:

  • טיפול קצר ביותר – ביום אחד מבצעים גם את ההשתלות וגם את השלב השיקומי של הטיפול.
  • השיטה חוסכת טיפולים מקדימים מורכבים של הרמת סינוס והשתלת עצם.
  • השיטה חוסכת את מהמטופל את הצורך להרכיב תותבות שכן הגשר הזמני מורכב כבר במעמד הטיפול עצמו.
  • השיטה חוסכת כסף רב שכן ביצוע שתלים דנטליים בכל הפה יקר הרבה יותר מאשר ביצוע שיטת אול-און-פור.
  • השיטה חוסכת זמן יקר שכן נדרש טיפול אחד בלבד להתקנת השתלים ולהרכבת הגשר.
  • השיטה מתאימה כמעט לכולם, גם למטופלים מבוגרים מאד וגם למטופלים הסובלים ממחלות לב וממחלות נוספות.
  • אחוזי ההצלחה של השיטה גבוהים מאד ועומדים על כ – 98 אחוז.
  • השיטה מקנה אסתטיקה גבוהה ביותר והתאמה מלאה למבנה הפה והפנים של המטופל. התוצאות נראות טבעיות ביותר.

 השתלת שיניים ממוחשבת

שיטה זו הינה ממושבת כך שהטיפול מתבצע באמצעות תוכנת מחשב מתקדמת אשר קובעת בדיוק מקסימלי את המיקומים ואת זוויות ההשתלה המדויקת בפה. הטיפול כרוך בהכנת סד כירורגי ייעודי אשר מיוצר בהתאמה מלאה למטופל. במעמד הטיפול, הסד מולבש על גבי הלסת באופן שמנחה את רופא השיניים להתקין את השתלים בנקודה האידיאלית ביותר בפיו של המטופל. כל מהלך הטיפול נתמך על ידי מערכת ניווט ממוחשבת ועל גבי מסך מחשב מוצג לרופא השיניים המיקום המדויק של ההשתלה בלסת. השיטה הממוחשבת מאפשרת רמת דיוק גבוהה אשר הופכת את הליך ההחלמה לקל ומהיר יותר ומעלה באופן משמעותי את סיכויי ההצלחה של קליטת השתל הדנטלי ושל הטיפול כולו.

איזו שיטה הכי מתאימה לך?

רופא השיניים הוא זה שקובע בסופו של דבר את השיטה המתאימה לך ביותר. לאחר בדיקה קלינית מקיפה וקבלת נתונים על גובה העצם, איכותה והרוחב שלה, ובהתאם לסגנון החיים של המטופל, וציפיותיו מהטיפול, ייקבע הרופא מהי השיטה המתאימה ביותר.

לסיכום, טיפול השתלת שיניים מהווה תחליף אידיאלי גם לשורשי השיניים וגם לכותרות השיניים. ניתן להגיע לרמת טבעיות גבוהה בעת הטיפול וכך לוודא שהפה ישמור על תפקוד גבוה והחיוך שלכם יישאר אסתטי ביותר. יחד עם זאת, מדובר בטיפול מורכב אשר דורש מיומנות גבוהה וניסיון רב ולכן ההמלצה היא לבחור ברופא שיניים מיומן ובעל ניסיון אשר עובד עם מיטב השיטות והטכנולוגיות המתקדמות כך שתוכלו לבחור את השתל הדנטלי המתאים ביותר עבורכם ולעבור את הטיפול כולו בהצלחה רבה.

במרפאת השיניים ׳מאלו קליניק׳ רמת השרון בהובלתו של ד״ר ערן פרמון מבצעים את מגוון הטיפולים לשיקום הפה תוך שימוש בטכנולוגיות הרפואיות המתקדמות ביותר בעולם. ד״ר ערן פרמון הוא המורשה הבלעדי בארץ לטיפול בשיטת ALL-ON-4 המקורית עם חלקי השיקום המקוריים מטעם מאלו קליניק העולמית ובעל ניסיון רב בטיפול בשיטה.

לתיאום פגישת ייעוץ – התקשרו: 03-5470755